Atrakcje

ZAKOPANE
MORSKIE OKO
KASPROWY WIERCH

ZAKOPANE

Zakopane jest największym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr. Jest równocześnie jednym z największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w Polsce - dużym ośrodkiem sportów zimowych, od dawna nazywane nieformalnie "zimową stolicą Polski". W granicach administracyjnych miasta znajduje się także znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pomijając tereny TPN miasto leży na wysokości 750-1126 m n.p.m. Zakopane samo w sobie stanowi  bardzo dużą atrakcję turystyczną. Odwiedzając Zakopane nie sposób pominąć chociażby spaceru główną ulicą Krupówki, czy wyjazdu na Gubałówkę, z której roztacza się wspaniały widok na panoramę Tatr. Od strony południowej nad miastem góruje charakterystyczny masyw góry Giewont. Zakopane od dawna urzeka odwiedzających turystów niepowtarzalną atmosferą, kulturą i gościnnością, które w połączeniu z pięknymi widokami i naturalną przyrodą, stają się magnesem nieustannie przyciągającym do ponownych odwiedzin tego urokliwego miejsca.

MORSKIE OKO

Morskie Oko jest to niewątpliwie największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie. Wody Morskiego Oko tworzą kolorystykę wyjątkową, wraz z ukrytym wyżej Czarnym Stawem i bliskimi w otoczeniu wierzchołkami sięgającymi prawie 2500m n.p.m. oraz niższa, ale charakterystyczną iglicą Mnicha. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Tatrach czego potwierdzeniem są słowa słynnego malarza i popularyzatora Tatr - Walerego Eliasza: "Powiadają, że być w Tatrach i Morskiego Oka nie zwiedzić, znaczy tyle, co będąc w Rzymie nie zobaczyć Papieża. Zyskało ono bowiem tak rozgłośną sławę, że wielu turystów udaje się do Tatr jedynie dla zobaczenia Morskiego Oka."

KASPROWY WIERCH

Nazwa Kasprowy Wierch pochodzi od leżącej u podnóży szczytu Hali Kasprowej, a ta z kolei według podań ludowych od imienia jej właściciel a- górala Kaspra. Można powiedzieć, że obecnie Kasprowy Wierch to najchętniej odwiedzana góra w Polsce. Na szczyt Kasprowego Wierchu prowadzi słynna kolej linowa, która przewozi  turystów zmodernizowanymi wagonikami. Latem szczyt ten jest chętnie odwiedzany przez turystów, jako że można stąd podziwiać piękną panoramę Tatr, ale również zasmakować nieco turystyki pieszej - w miejscy tym spotyka się kilka szlaków turystycznych. Zimą jest to raj głównie dla narciarzy, dla których Kasprowy Wierch jest jedynym w Polsce ośrodkiem o charakterze alpejskim. Dodatkowo, ze względu na położenie, dogodne warunki narciarskie utrzymują się tutaj nawet do maja. Kasprowy Wierch jest to jedno z tych miejsc, który żaden turysta nie powinien pominąć podczas swojego pobytu w sercu polskich Tatr.